Patio Prowansja restauracja z tarasem widokowym

Patio Prowansja restauracja z tarasem widokowym

Patio Prowansja to jedna z Poznańskich restauracji zlokalizowanych na terenie hotelu. Konkretnie w hotelu Kolegiackim przy Placu Kolegiackim 5 w Poznaniu. Wyróżnia się ona jednak na tle innych tego typu miejsc posiadaniem tarasu na dachu.

kawiarnia na dachu przy placu Kolegiackim
kawiarnia na dachu przy placu Kolegiackim

Taras dostępny jest okresie od wiosny do jesieni (o ile pogoda na to pozwala). Zlokalizowane jest ono na dachu hotelu. Co powoduje, że goście mają świetny widok na najbliższą okolicę. Czyli np. wyremontowany dosłownie kilka lat temu Plac Kolegiacki, czy okoliczne uliczki i podwórka Starego Miasta w Poznaniu.

Tars ten jest dostępny praktycznie dla wszystkich klientów restauracji (czyli nie trzeba być gościem hotelu). A czasem nawet dla zwiedzających jednak tylko w tedy kiedy nie ma ich zbyt dużo.

Co można zjeść w Patio Prowansja?

W Patio Prowansja można zjeść zarówno deser jak i normalny obiad. Cenowo wychodzi to średnio czyli restauracja ta nie jest specjalnie ani tania ani droga. Jednak porcje wydają się być całkiem spore. Wydaje mi się, że co roku właściciele aktualizuję menu więc trudno jest mi coś konkretnego polecić i podać tego cenę.

W 2023 roku jadłam u nich praktycznie też tylko lody a konkretnie deser lodowy. Jednak muszę przyznać, że były one dobre. Do tego oprócz nich dostałam też dużo owoców takich jak arbuz, porzeczka czy borówka.

Warto wiedzieć!

Polecam również odwiedzić inne lokale w okolicy. Szczególnie te, które mają piwnice. Często są one bowiem dużo starsze niż budynek nad nimi. Zbudowane też były w zupełnie innych celach np. jako partery i sutenera starych domostw i budynków po klasztornych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.

Exit mobile version