spacer w koronach drzew Poznań

Ścieżka w koronach drzew – Poznań Dolina Szklarki (Antoninek)

Rok 2020 z pewnością nie należał do najłatwiejszych. Jednak to właśnie wtedy w Poznaniu otwarto nową atrakcje – ścieżkę w koronach drzew.

Obiekty tego typu są wielu ludziom dobrze znane. W końcu można je spotkać na Czechach, Słowacji a nawet już od kilku lat w Polskich górach. Dzięki tej inwestycji teraz do tego grona można też dodać Wielkopolskę. Zdaję sobie sprawę, że Poznań nie kojarzy się raczej z dużymi wniesieniami – nie mniej jednak taki znowu płaski nie jest.

Co warto wiedzieć o ścieżce, kładce w koronach drzew

Poznańska ścieżka ma wymiary 250 metrów długości i 13 metrów wysokości. Nie jest więc specjalnie długa, jednak z pewnością warta do odwiedzenia. Głównym budulcem kładki było drewno. Obiekt został dostosowany dla osób niepełnosprawnych oraz w wózków dziecięcych. Nie wchodzimy bowiem na platformę jak na pionową ścianę, podejście jest raczej delikatne.

ścieżka w koronach drzew

Poznańska ścieżka w koronach drzew choć nie jest specjalnie długa, została przygotowana w taki sposób by móc spędzić na niej dłuższy czas. Zamontowano w tym celu na niej ławki jak oraz utworzono zadaszone miejsce idealne do odpoczynku czy na piknik.

W czasie pandemii niestety nie wolno korzystać z wszystkich jej elementów. Wlicza się w to wiata. Mimo to spacer w tym miejscu może być bardzo przyjemny.

Miejsce na odpoczynek ścieżka w koronach drzew
Miejsce na odpoczynek

Największym problemem dla mnie było znalezienie wejścia na samą ścieżkę. Prawdopodobnie dla tego, że to nie jest moja okolica. I nie oszukujmy się byłam na niej w lipcu 2020 (czyli kilka miesięcy po otwarciu) teraz pewnie są lepsze oznaczenia.

Galeria zdjęć ścieżki w koronach drzew

Lokalizacja ścieżki

Poznańska ścieżka zlokalizowana jest w pobliżu Nowego Zoo i poprowadzona została nad nad Doliną Szklarki. Strumienia płynącego na północ od ogrodu zoologicznego. Dojść do niej można z Parkingu przy Zoo lub od strony ulicy Czekalskie.

Kładka znajduje się w lesie dlatego warto pamiętać o odpowiednim obuwiu. Po jej zwiedzeniu można wybrać się jeszcze na wycieczkę po samej Dolinie Szklarki. Teren ten jest częściowo bagienny jednak jeśli nie pada idealny na spacer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.

Exit mobile version