Opera Wiedeńska - 2018
Austria

Opera Wiedeńska (Austria) – wycieczka 2018 rok

W 2018 roku wybrałam się na objazdową wycieczkę w ramach, której zwiedziliśmy Wiedeń (Austria) i Budapeszt (Węgry).

Zwiedzanie Opery Wiedeńskiej, ale nie tylko

W samym Wiedniu spędziliśmy tylko 2 dni nie mniej jednak bardzo dobrze wspominam to miasto. Pierwszym miejscem jakie mieliśmy zwiedzić na wycieczce była Opera Wiedeńska. Wiele osób z pewnością słyszało o tym budynku. O ironio wchodząc do niego zdałam sobie sprawę, że nigdy jeszcze nie byłam w żadnej operze.

Opera Wiedeńska

Byłam wiele razy pod budynkiem opery czy to w Poznaniu lub Pradze jednak moja noga nigdy nie przekroczyła ich drzwi (a przynajmniej nie pamiętam by to miało miejsce). Tylko żebyście sobie nie wymyślali żadnych teorii spiskowych. W normalnym teatrze byłam wielokrotnie, odwiedziłam też operetkę (teatr muzyczny). W tym także w Pradze byłam nawet na przedstawieniu w teatrze (oczywiście sztuka była po Czesku) zaliczyłam nawet koncert w Złotej Synagodze w Pradze. Po prostu nigdy mnie do Opery nie ciągnęło.

Opera Wiedeńska

Budynek Opery Wiedeńskiej znajduje się na Ringu Wiedeńskim (właściwie to był pierwszym ukończonym na nim budynkiem). Miało to miejsce w 1869 roku. Opera zaczęła soją działalność 25 maja 1869 a pierwszą sztuką był „Don Giovanni” Mozarta.

Budynek zbudowany jest w stylu neorenesansowym. Na samym początku nie podobał się on Wiedeńczykom. Fakt ten miał przyczynić się do samobójstwa jednego z architektów.

Podczas II wojny światowej budynek ucierpiał co uznano za przełomowy moment w czasie wojny. Opera wróciła do działania pod koniec 1955 roku.

Lokalizacja

%d bloggers like this: