W 2023 roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu czyli Betlejem Poznańskie odbył się 2 dwóch miejscach jednocześnie. Był więc na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz Placu Wolości.

Jarmark w Poznaniu zaczął się już 17.11.2023 (w piątkowe popołudnie) na Placu Wolności, na Targach impreza zaczęła się następnego dnia.

Betlejem na Placu Wolności w Poznaniu

Muszę przyznać, że organizatorzy naprawdę się postarali. To znaczy nie obyło się bez kilku wtop, niebezpiecznych sytuacji (będących wynikiem złej pogody), jednak biorąc pod uwagę warunki to jest naprawdę dobrze. W tym miejscu trzeba bowiem przypomnieć, że ulica przy placu w dalszym ciągu jest w remoncie. Na szczęście prace są już na ukończeniu więc za rok powinno być lepiej.

Jarmark na Placu Wolności ma trwać jeszcze do 7.01.2024.

W przyszłym roku liczę, że Jarmark zagości też na Starym Rynku. Będzie to pierwszy jarmark od kilku lat – bo niestety remont się wydłużył.

Betlejem na Międzynarodowych Targach

Targi są drugim miejscem gdzie w tym roku odbywa się Jarmark.

Świąteczne dekoracje w Poznaniu

Stary Browar

Jak co roku w Starym Browarze pojawiły się nowe dekoracje świąteczne. Tym razem są to cząsteczkowe ludki, lasecki, lizaki, skarpety i piernikowe chatki. Czyli symbole świąt. Część z nich przyszła do nas raczej z zachodu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.