Jarmark Bożonarodzeniowy 2021
Poznań

Jarmarki Bożonarodzeniowe (Betlejem Poznańskie) – Poznań 2021

W 2021 roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Poznaniu (Betlejem Poznańskie) nie odbył się na Starym Rynku. Pod tym względem podobno Poznań należał do nielicznych.

Przyczyną tego stanu rzeczy nie była jednak sytuacja epidemiologiczna tylko remont płyty. Właśnie w 2021 roku zdecydowano się coś zrobić z nierówną (nie co już zużytą powierzchnią). Wszyscy, którzy byli w ostatnich latach na rynku w Poznaniu jednogłośnie zgodzą się, że było to potrzebne. Inną kwestią jest to co będzie dalej. W końcu chyba mało kto chce by zrezygnowano z tzw. kocich łbów. Warto jedynie wyrównać nieco powierzchnię i uzupełnić braki. Tak by zachować klimat Starego Rynku.

Jarmark w 3 a nie 2 miejscach

W związku z wymianą nawierzchni jarmark odbył się tylko na Placu Wolności… i w 2 innych miejscach. Czyli na niedawno oddanych po remoncie Rynku Łazarskim oraz koło Areny. Na pewno odwiedzenie tych 3 miejsc było dużo bardziej kłopotliwe niż przejście między Placem Wolności i Starym Rynkiem (dzielą je tylko może 3 / 4 minuty spacerkiem).

Jarmark na Placu Wolności

To właśnie tutaj w tym roku stanęła Szopka Bożonarodzeniowa oraz choinka Miejska. Było to również miejsce, od którego zaczęto cały festyn. Jarmark specjalnie tutaj się nie różnił od tego w poprzednich latach. Zabrakło jednak Diabelskiego Młyna, pomimo że były obecne atrakcje takie jak ozdobne kolejka czy karuzela dla dzieci.

Jarmark na Placu Wolności
plac wolnosci
Szopka na Placu Wolności – 2021

Jarmark na Rynku Łazarskim

Jarmark tu otworzył się dopiero na początku Grudnia. W praktyce w tym samym czasie co cały rynek po ponad rocznej nie obecności na Poznańskiej mapie. Było tu najmniej jarmarkowych budek – stała jednak zabytkowa karuzela Wenecka (zwykle stała ona na Starym Rynku). Po wrzuceniu jej zdjęcia na Instagram kilka osób pisało „że kiedyś na niej jechali jako dzieci”.

Jarmark na Rynku Łazarskim
Jarmark na Rynku Łazarskim
Jarmark na Rynku Łazarskim

Jarmark koło Areny – Festiwal Rzeźby Lodowej

Aktualnie hala Arena w Poznaniu oczekuje na remont jednak obok niej na całkiem sporym placu było dość miejsca by odbył się konkurs rzeźby lodowej – Poznań Ice Festival. Cały weekend (10-12.12.2021) pogoda sprzyjała konkursowi jednak już w poniedziałek przyszła odwilż.

Poznań ice Festival

Sam festyn odbywający się koło rzeź był zdaniem moich znajomych średnio udany. A od siebie dodam, że nie mieli nic ciekawego. Być może po prostu nie trafili w nasze potrzeby.

Za to tuż obok przy City Park Hotel & Residence odbywał się targ. To praktycznie po drugiej stronie ulicy.

Poznań City Park
Poznań City Park – Galeria Handlowa

Święta Boże Narodzenie – 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.