Europa,  Niemcy

Góra Tegelberg (Alpy) – Bawaria, Niemcy

Drugiego dnia wycieczki po Bawarii zaraz po zwiedzeniu Zamku Neuschwanstein zbudowanego przez Ludwika II Bawarskiego udaliśmy się do punktu widokowego. Mieścił się on na Górze Tegelberg.

Góra Tegelberg w Bawarii

Tegelberg nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Neuschwanstein (nowego łabędzia)i trzeba do niego dojechać. W naszym przypadku cofnąć się kawałek i skręcić w drogę, którą wcześniej minęliśmy. Na wzgórze wjeżdża się kolejką. Jak widać na poniższych zdjęciach mimo, że była już końcówka Maja wciąż obecny był tam śnieg. W tak wysokich partiach gór (Alp) potrafi się on utrzymać bardzo długo.

Jeśli zwróciliście uwagę przepiękne chmury na zdjęciach. To po kilkunastu minutach od wjazdu na górę zaczął z nich padać deszcz. Jak nie trudno się domyśleć zachwyceni obrotem sytuacji nie byliśmy. Na szczęście deszcz nie był zbyt mocny, ale w istotny sposób skrócił nasz pobyt na tym Alpejskim zboczu.

To oczywiście nie był ostatni przystanek w tym dniu kolejnym punktem wycieczki był bowiem Zamek Linderhof.

Jeśli mogę coś dodać to planując wycieczkę w tak wysokie partie górskie warto ze sobą zabrać czapkę i rękawiczki lub przynajmniej kurtkę z kapturem. Na dużych wysokościach jest inna temperatura niż w kotlinie poniżej wzgórza.

%d bloggers like this: