Restauracja Kociak w Poznaniu
Poznań

Kawiarnia Kociak w Poznaniu ponownie otwarta

Po blisko 3 latach przerwy 28.02.2023 ponownie otworzyła się w Poznaniu Kawiarnia/Bar Kociak. To kultowe miejsce pojawiło się na mapie Poznania w 1962 roku.

Dla wielu mieszkańców Poznania miejsce to wiąże się z różnymi wspomnieniami. Myślę też, że ich jakość czy rodzaj zależy od tego kiedy i w jakim wieku oni odwiedzili to miejsce. Ja osobiście byłam tam tylko kilka razy. Jednak kojarzę bardzo dobrze to miejsce i jego dość charakterystyczny neon.

Choć nazwa może nieco wprowadzać w błąd miłośników kotów, Kociak to nie kolejne miejsce z tymi słodkimi zwierzakami.

Kawiarnia Kociak po remoncie

Kawiarnia swoim wystrojem przywołuje nieco PRL. Podczas remontu starano się go zachować, by w ten sposób podkreślić unikalność tego miejsca. Jeśli nie wiecie o czym ja piszę to przypomnijcie sobie wizytę w barze mlecznym.

Oczywiście nie wszystko jest tak jak było kiedyś. Przykładowo są tu współczesne lodówki do przechowywania ciast i deserów. Dzięki czemu zachowują one dłużej świeżość.

Wnętrze kawiarni Kociak w Poznaniu
Kultowy Kociak w Poznaniu

Desery i ciasta w Kociaku

Kawiarnia posiada szeroki wybór różnego typu deserów. W tym także lodowych. Z racji na pogodę ja zdecydowałam się jednak na ciasto. Była to kremówka (zwana czasem napoleonką) bazująca na budyniu. W praktyce było to chyba najwyższej jakości ciasto jakie ostatnio jadłam (jadłam ostatnio napoleonkę w Sowie i u Kandulskiego). Choć przyznam, że drobinę dla mnie za słodkie.

kawiarnia Kociak w Poznaniu
kawiarnia Kociak w Poznaniu

Herbata w Kociaku podawana jest w dawnych czasach. Czyli w cienkich szklankach w metalowych koszykach. Takich samych jak pili nasi dziadkowie i rodzice. Taki więc to nieco sentymentalny akcent.

deser w Kociaku
deser w Kociaku

Cenowo Kociak jest nieco droższy od Cukierni Sowa i porównywalny z Starbucks. Jakościowo jednak jest na dość wysokim poziomie. Dodatkowo kelnerki przynoszą zamówienie do naszego stolika, co jest bardzo wygodne.

Jeśli zastanawiacie się dlaczego dopiero teraz piszę o ten kawiarni to powód jest banalny – brak wolnych miejsc. Dość trudno było znaleźć tam wolny stolik po pracy. Dlatego zdecydowałam się iść zaraz po otwarciu w sobotę. Trochę miałam przy tym pecha bo akurat padało i ich ogródek letni (przed lokalem) był nieczynny.

Lokalizacja Kociaka na Mapie Poznania

Kociak mieści się na ul. Święty Marcin 26, w sąsiedztwie Kina Muza i Galerii MM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.