Ogród Dendrologiczny w Poznaniu to arboretum będące własnością Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Poznańskie Arboretum – Ogród Dendrologiczny

W ogrodzie tym znajdziemy nie tylko wiele pięknych drzew, ale także innych roślin jak krzewy i byliny. Nie jest to duży obiekt nie mniej jednak jest to miłe miejsce na popołudniowy spacer.

Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
Ogród Dendrologiczny

Arboretum mieści się na Golęcinie – Niestachowie, na terenach Lasku Golęcińskiego i graniczy bezpośrednio z Sołaczem. Projektantami ogrodu byli: Władysław Marciniec i Rudolf Boettner.

Ukryty skarb na Golęcińskim klinie zieleni

Obiekt ten bardzo łatwo przeoczyć, wejście jest bowiem słabo widoczne z poziomu ulicy. Brama wejściowa zlewa się z okoliczną roślinnością, rosnącą w około ulicy Niestachowskiej. Dotrzeć do niego można jedynie pieszo lub ulicami należącymi do Uniwersytetu.

Sporo osób też nie zdaje sobie sprawy z istnienia tego ogrodu. Większość wie tylko o Ogrodzie Botanicznym Adama Mickiewicza, który mieści się na pobliskich ogrodach. Oba ogrody dzieli około 15 minut spacerem – w praktyce są do zwiedzenia za jednym razem (dłuższym spacerem).

Galeria zdjęć z ogrodu dendrologicznego

Lumina Park – ogród Dendrologiczny jesienią i zimą

Od 2021 roku w okresie jesień-zima po zmroku na terenie parku odbywa się festiwal świateł. W 2021 był to Magiczny Las a w 2022 Filmowy Las. Główną atrakcją imprezy są światełka lampek, które ułożone są różne postacie lub przedmioty.

A najlepiej zobaczcie sami:

źródła: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogr%C3%B3d_Dendrologiczny_Uniwersytetu_Przyrodniczego_w_Poznaniu

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.