Od końca Października w Poznaniu ponownie został otwarty Park Iluminacji świetlnych czyli Lumina Park. W tym roku nie zwiedzamy już jednak magicznego lasu lecz Filmowy Las.

Filmowy las podobnie jak wcześniej odbywa się w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Jakie atrakcje nas czekają!

W tym roku park podzielony jest na kilka części tematycznych, odwołujących się do popkultury. Myślę, że każdy powyżej 15 roku życia bez problemu nawet bez mapki odgadnie w jakiej części aktualnie się znajduje. Wśród ekspozycji znalazły się lampkowe postacie z:

  • świata Narni
  • Księdgi dzungli
  • Jurasic Park
  • 20 000 mil podmorskiej żeglugi
  • Pocahontas

Najciekawszą atrakcją wydaje mi się, że był wulkan z którego wydobywał się dym. Kolejnym ciekawym miejscem był tunel składający się z naprawdę gigantycznej ilości lampek. Po wyjściu z niego można poczuć się oślepionym, ale na pewno warto. Bo to wręcz magiczne przeżycie.

Link do strony organizatora!

Moja prywatna opinia

Ogólnie bardzo mi się podobało! Jeżeli miała bym się czegoś czepiać to zachowania niektórych gości. Pomimo zakazów dotykali oni dekoracje często doprowadzając do ich uszkodzenia. Z kolei tam gdzie organizatorzy wyznaczyli miejsca np. do siedzenia lepiej było tego nie robić – bo rodzice stawiali tam swoje maluchy by mieć lepsze zdjęcie. W efekcie czego były one brudne od błota. Część osób miała też problemy z znalezieniem toalet.. resztę sobie sami dodajcie.

Problemy te jednak nie były z winy organizatorów, a z braku kultury wśród zwiedzających.

A wcześniej Filmowy Las był innym Polskim mieście (chyba we Wrocławiu)! Dlatego można odnieść wrażenie, że już się go zna.

lumina park filmowy las

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.