Lumina Park - Botaniczna Podróż
Poznań

Lumina Park – Botaniczna Podróż

W tym roku (2023 / 2024) motywem przewodnim Lumina Parku była botaniczna Podróż dookoła świata! O tym czy się to się udało coś takiego stworzyć dowiecie się poniżej.

Zacznę może od tego, że do Lumina Parku w Poznaniu udało mi się dotrzeć w okresie pomiędzy świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Była to też moja kolejna wizyta w Lumina Parku. Wcześniej odwiedziłam 2 inne edycje. Czyli Magiczny Las i Filmowy Las.

Lokalizacja parku iluminacji

Impreza po raz kolejny odbywa się (w monecie pisania) na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Czyli dawnej Akademii Przyrodniczej.

Co warto zobaczyć?

Tym razem organizatorzy pokazują gościom różne kontynenty i kraje. Mamy więc okazję zobaczyć ozdoby nawiązujące do:

  • Chin,
  • Australii,
  • Meksyku,
  • Afryki,
  • Antartydy,
  • USA (Ameryki)

Przejście całości zajmuje około 45 minut. Warto zadbać więc o dobre obuwie i odpowiednią odzież.

Moje spostrzeżenia

Pierwszą, rzeczą jaka rzuciła mi się w oczy jest zmianek kierunku ruchu (tam gdzie w zeszłym roku był koniec trasy w tym był początek). Co jest nawet dobre bo to coś nowego. Zauważyłam też, że trasa była krótsza. W zeszłym roku np. zagospodarowane były okolice stawu w tym roku nie. Miejscami też szłam w całkowitej ciemności tak jak by zabrakło pomysłu na jej uzupełnienie. Wspomniany też wcześniej staw również nie był dobrze widoczny co może przełożyć się na problemy (nie oszukujmy się nie każdy chodzi po ścieżce).

Dodatkowo miejscami dało się czuć, że odbiorcą większości atrakcji miały być dzieci. Co niestety przekłada się na frekwencje.

światełkowy samolot
światełkowy samolot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.