Europa,  Niemcy

Widok z wieży widokowej – Park Olimpijski w Monachium

W zeszłym roku w Maju (2019) zdecydowałam się wraz z jednym z biur podróży na urlop do Bawarii (Niemcy).

Na wycieczkę pojechałam sama bez znajomych (tych poznałam po drodze), pojechałam bowiem na wycieczkę objazdową. Na takich imprezach ludzie szybko się poznają. W praktyce tego roku był to mój najdłuższy wyjazd i trwał tylko 7 dni. Pierwszym miastem jakie odwiedziłam było Monachium.

Wieża Olimpijska w Parku Olimpijskim Monachium Niemcy
Wieża Olimpijska

Park Olimpijski

Jedną z atrakcji jakie można znaleźć Monachium jest Park Olimpijski. To bardzo ciekawe miejsce idealne do długich spacerów i relaksu. Park ma dużo terenów zielonych oraz akwen wodny, staw. Nad samym zaś parkiem góruje wieża widokowa. Na sam park specjalnie czasu nam nie starczyło, nie mniej jednak jeśli kiedyś tam wrócę to chętnie przejdę się po nim.

Park Olimpijski w Monachium
Park

Prawdę mówiąc Park nie był pierwszym miejscem, które oglądaliśmy w Monachium. Pierwszym miejscem była Stara Pinakoteka, czyli muzeum sztuki. Kilka zdjęć z niej dorzucę we wpisie o samym Monachium.

Co warto wiedzieć?

Park Olimpijski (niem. Olympiapark München) to nazwa kompleksu, który powstał w miejscu gdzie odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 1972 roku. Igrzyska te wpisały się na karty historii złą sławą, po tym jak w wiosce olimpijskiej doszło do tragedii.

Wieża olimpijska posiada 2 tarasy widokowe. Mieści się tam również restauracja. Na nasze szczęście na wieżę nie trzeba wchodzić po schodach. Dostępna jest bowiem winda. Jest ona na tyle szybka, że dojazd na szczyt zajmuje może z minutę. Samo uczucie kiedy winda rusza i się zatrzymuje z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięć. Podobnie jak zatkane uszy (efekt zmiany ciśnienia w krótkim czasie). Nie polecam więc tej atrakcji osobą z poważnym nadciśnieniem.

widok z wierzy w Monachium
Wioska Olimpijska

Z wierzy widokowej widać chyba całe miasto, a w pogodne dni nawet Alpy. Ich szczyty widoczne są na horyzoncie. Moją grupę bardzo to interesowało bo w kolejnym dniu udawaliśmy się właśnie w tamtym kierunku.

Lokalizacja Parku

Galeria zdjęć

%d bloggers like this: