City Park Poznań wbrew swojej nazwie nie jest parkiem miejskim a dość ekskluzywnym kompleksem hotelowo usługowym położonym w centrum Poznania (św. Łazarz).

Kilka słów o City Park Poznań

To dość ciekawe miejsce, łączące w sobie nowoczesne style z bardziej tradycyjnymi. Ta dość ciekawa architektura jest wynikiem przebudowy dawnych koszarów ułańskich z nowoczesną architekturą miejską. W praktyce więc wyremontowano część zabytkowych po wojskowych budynków (z pięknej czerwonej cegły). Wprowadzając w nich jedynie zmiany wizualne odwołujące się do dawnych czasów.

Sklepy i restauracje na terenie kompleksu
Sklepy i restauracje na terenie kompleksu

Nowa zabudowa choć inna w dalszym ciągu przenosi motyw przewodni czerwonej cegły. Jak i drobne detale jak ozdobne gzymsy czy kolory i kształty (miejscami) okien. Uzyskano w ten sposób ciekawą loftową architekturę. Całość w ostatecznym rozrachunku jest też dość spójna a nawet można uznać, że ekskluzywna.

W skład kompleksu wchodzą poza dość ekskluzywnym hotelem:

  • sklepy (np. odzieżowe),
  • restauracje,
  • kawiarnie,
  • biura.

Organizowany jest tu również co pewien czas targ (tematyczny) podczas, którego można kupić różne rzeczy. Odbywają się one np. na święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc.

Poznań City Park
święta w City Park

Lokalizacja

City Park Poznań położony jest w okolicy Areny oraz Parku Kasprowicza. Goście jak i klienci małego centrum handlowego mogą więc jeśli chcą iść tam na spacer.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.