W okolicy Poznania znajduje się wiele Jezior (część z nich jest sztuczna, ale nie wszystkie). Jednym z tych prawdziwych jest Jezioro KIerskie.

Prawy jego brzeg leży na terenie Poznania jednak lewy już nie. Mieszczą się tam miasta takie jak Baranowo, czy wieś Chyby. Chyby są praktycznie przedmieściami Baranowa i leżą na terenie Gminy Tarnowo Podgórne. Miejscowość ta uchodzi za ekskluzywne miejsce, porównywane czasami nawet do Beverly Hills.

Atrakcje Chyb

Największymi atrakcjami Chyb są:

  • barokowo-klasycystyczny dwór zbudowany w drugiej połowie XVIII wieku
  • malownicze molo
Molo w chybach

Molo w Chybach

Dojazd do Molo nie należy do najłatwiejszych i nie chodzi tylko o brak oznaczeń. Samo wejście na plażę gdzie mieści się Molo jest dość dziwne. Trochę jak byśmy wchodziło się na jakąś stosunkowo wąską parcelę lub dziką ślepą ulicę. Dopiero po chwili po chwili widać, że w tym miejscu coś się znajduje. W praktyce wygląda to tak że wchodzimy na nietypowo zagospodarowaną działkę (pomiędzy domami), która kończy się nad jeziorem.

Molo w chybach

Molo zostało zbudowane w taki sposób, że przypomina ono miejsce z egzotycznych krajów. Można więc na nim robić ciekawe zdjęcia jak byśmy nie wiadomo gdzie byli. Z tego miejsca jest też świetny widok na Poznański brzeg Jeziora Kierskiego.

Teren wokół jest zadbany. Bez obaw można tu przyjechać całą rodziną. Dostępne są tu też Toi Toi więc jedne problem jest już z głowy.

Molo na terenie wsi chyby

Plaża w tym miejscu nie jest zbyt szeroka, z bardzo ograniczonym dostępem do wody. Działka jest jednak tak zagospodarowana, że pomimo to mamy tutaj mały park idealny do odpoczynku.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.