Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie (Gmina Swarzędz) jest jak nazwa wskazuje muzeum przyrodniczym, w którym mamy okazję zobaczyć różne zwierzęta.

Muzeum to od 1982 roku jest częścią Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie podobnie jak muzeum pszczelarstwa w Swarzędzu. Poza tymi oddziałami istnieją jeszcze 3 inne, których jeszcze nie odwiedziłam.

pałacyk w Uzarzewie miejsce gdzie odbywają się wystawy tematyczne

Lokalizacja muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie zlokalizowane jest w odnowionym dziewiętnastowiecznym dworze otoczonym sześciohektarowym parkiem krajobrazowym. Budynek został zbudowany na potrzeby fundacji Józefa Żychlińskiego. Ekspozycje mieszczą się w starym pałacyku, stajni-wozowni oraz we współczesnym pawilonie wybudowanym w 2010 roku.

W muzeum zobaczyć można wiele wypchanych zwierząt (lub figur je udających) oraz trofeów myśliwskich w tym także egzotycznych. W zależności więc od waszych poglądów muzeum może budzić zróżnicowane odczucia.

muzeum łowiectwa Uzarzewo dawna stajnia wozownia pałacowa
Stajnia-wozownia

Dla kogo skierowane jest muzeum

Muzeum wydaje mi się głównie skierowane dla młodszych odbiorców, szkół, rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, osoby interesujące się tego typu tematyką. Mnie osobiście bardziej podobało się w dwóch poprzednich muzeach. Najciekawszy wydał mi się sam park.

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.