VOGEL SZCZYT NA 4 PORY ROKU – SŁOWENIA
Słowenia

Vogel szczyt na 4 pory roku – Słowenia

Na terenie Słowenii podobnie, jak w innych Alpejskich krajach znaleźć można wiele różnych wzniesień. Jednym z nich jest Vogel (1922 m) – góra idealna zarówno na lato, jak i zimę.

Praktycznie wycieczka na szczyt Vogel nie była moim pomysłem, a wynikała z programu jaki zakładała moja wycieczka. Nie zrozumcie mnie źle, ja po prostu nie mam dużego doświadczenia w, wspinaczkach górskich i do tego całkiem nieźle lało. Na szczęście na Vogel można wjechać kolejką, a deszcz szybko ustał.

Jeśli nie chcemy płacić, możemy też wejść na Vogel pieszo.

wzgórze szczyt vogel mapa Słowenia
szczyt Vogel mapa

Co warto wiedzieć o Vogel

Vogel leży na terenie Alp Julijskich kilka kilometrów od Jeziora Bled i w sąsiedztwie Jeziora Bohinj. Na to drugie jezioro roztacza się piękny widok ze szczytu góry. Przy dobrej pogodzie, można również zobaczyć szczyty innych okolicznych wzniesień. Podczas mojej wycieczki były one przez większość czasu ukryte za chmurami.

Na Vogel znajduje się restauracja z dużo bardziej przystępnymi cenami niż te nad jeziorem Bled (jednak nadal wysokimi). Obok restauracji znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się widok na dolinę. Kilka metrów dalej znajdują się kolejne kolejki tym razem już odkryte (typowe dla narciarzy). Sprawdzi się ona zarówno świetnie zarówno latem, jak i zimą oszczędzając nam czas w dotarciu w wyższe pasmo górskie.

fragment tarasu przy restauracji na Vogel
fragment tarasu przy restauracji na Vogel

Uwaga – na szczycie Vogel mieści się kilka kolejek z pomocą, których można dotrzeć do różnych części wzniesienia. Niestety nie zawsze wszystkie są czynne. Kiedy ja na nim byłam, musiałam dojść kawałek do bo część nie działała.

Mapa atrakcji na szczycie Vogel
Mapa atrakcji na szczycie Vogel

Jak widać mamy tu więc sporo miejsc do zjedzenia niezależnie od pory roku. Szczyt jest świetnie przygotowany na zimę. Mamy tu kilka tras narciarskich, ale nie tylko.

Ceny biletów

Jak nietrudno się domyśleć kolejka gondolowa na Vogel nie jest bezpłatna.

BiletDorośliDzieci i MłodzieżSeniorzy
W obie strony28,00 €14,00 €25,00 €
W jedną stronę22,00 €12,00 €20,00 €

Aktualne ceny tutaj.

Lokalizacja góry Vogel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.