Ostatnim punktem mojej wycieczki do Słowenii okazał się Wiedeń. Brzmi dziwnie jest to jednak związane z tym, że wracaliśmy do Polski przez Austrię. Do Wiednia dotarliśmy około godziny 22.

Tak więc było to nocne zwiedzanie miasta. Tego dnia wcześniej byliśmy już w Ptuj (Słowenia) i Graz (Austria) więc jak nietrudno się domyśleć byliśmy już nieco zaspali. Pomimo, że był to czerwiec ze względu na duże opady zbyć ciepło nie było. Pomogło to nieco w obudzeniu części osób.

Centrum Wiednia nocą

Byłam już w Wiedniu w 2018 roku o czym poczytać możecie na tym blogu. Dlatego dziś pokażę wam tylko jak Wiedeń w 2023 wygląd nocą.

Opera Wiedeńska

Kilka lat temu miałam okazję zwiedzać operę w Wiedniu. Był to rok 2018 miałam w tedy ze sobą aparat, który nie robił aż tak dobrych zdjęć w ciemnościach lub w półmroku. A szkoda bo w budynku jest dość specyficzne światło.

Opera Wiedeńska nocą
Opera Wiedeńska nocą

The Hofburg

Czyli dawny zamek cesarski mieszczący się w samym centrum Wiednia.

Kolumna Trójcy Świętej

Ogólnie chyba jej nocne zdjęcia wyszły mi chyba lepiej niż te dzienne. Być może jest to związane z wolniejszym tempem zwiedzania miasta (lub lepszym aparatem).

Katedra św. Szczepana

Podczas mojego poprzedniego pobytu miałam okazję wejść do tej świątyni. Tym razem okazało się to niemożliwe. Dowiedziałam się za to, że w katedrze można zwiedzić jedną z wierz. Wiadomość ta wydaje mi się swoistym zaproszeniem do kolejnego odwiedzenia tego miasta.

Inne miejsca w Wiedniu po zmroku

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.