Poznań

Da Vinci caffe bar – Poznań

Da Vinci caffe bar jest jednym z ciekawszych miejsc na kawę i ciasto w Poznaniu.

Kawiarnia ta znajduje się na rogu ulic ul. Franciszka Ratajczaka i Plac Wolności na przeciwko Gmachu Arkadii (a dokładniej miejsca gdzie znajduje się Fotoplastykon). Z okien kawiarni widać jednak całą Arkadię.

Czego możemy się spodziewać w Da Vinci caffe bar

Kawiarnia specjalizuje się głównie w sprzedaży ciast i tortów. Posiadają ich naprawdę duży wybór i nie wszystkie są umieszczone w lodówkach przy kasie. Kilka lodówek umieszczonych jest bowiem przy wejściu do lokalu. Łatwo można więc je przeoczyć. Do picia mamy do wyboru różnego typu napoje takie jak kawy, herbaty, soki, wody gazowane (Sprite, Coca Cola) i nie oraz różne alkohole (takie jak wina).

Czego możemy się spodziewać w Da Vinci caffe bar

Lokal tak jak nazwa na to wskazuje nawiązuje do Leonardo Da Vinci. Mamy więc na ścianach różne obrazy / szkice / dekoracje odnoszące się do jego dzieł. Twórczość Da Vinci widoczna jest również w mieszczącej się na tyłach ubikacji. Sama kolorystyka lokalu również na swój sposób nawiązuje do dzieł tego artysty (malarza, wynalazcy). Pomijając kanapy pod ścianami większość krzeseł i stołów jest stosunkowo wysoka. Zupełnie jak byśmy siedzieli przy jakimś barze.

Czego możemy się spodziewać w Da Vinci caffe bar

W samym barze nie widać specjalnie, że mieści się on w starej kamienicy. Odnosi się jednie wrażenie, że jest on bardzo ładnie wystylizowany (łączy w sobie kilka epok). Jednak gdy wyjdziemy na zewnątrz lub udamy się w stronę toalety widać, że to dość stary budynek. Architekci i budowlańcy musieli wykonać dużo pracy.

Czego możemy się spodziewać w Da Vinci caffe bar
Czego możemy się spodziewać w Da Vinci caffe bar

Bar nie jest za duży, ale na pewno klimatyczny. Świetnie nadaje się na spotkania z bliższymi przyjaciółmi lub nawet randkę.

Lokalizacja kawiarni

Adres:
plac Wolności 10,
61-738 Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.