Strzeszynek to jedna z rekreacyjnych części Poznania do jechać do niego można komunikacją miejską z pętli Ogrody. Miejsce to znajduje się pomiędzy Jeziorem Kierskim a Jeziorem Rusałką i również przepływa przez nie rzeczka Bogdanka.

Jezioro jak w przypadku swoich sąsiadów otoczone jest lasem.  Dlatego mikroklimat miejsca jest zdecydowanie przyjemniejszy niż ten nad Maltą (znajdującej się w centrum Poznania). W okresie letnim wiele osób decyduje się spędzać tutaj wolny czas relaksując się na plaży bądź w restauracjach.

Galeria

Zdjęcia zostały wykonane przy plaży w Strzeszynku przy Visual Park. W czasie gdy kąpielisko jest zamknięte swobodnie można zwiedzać te miejsce.

Mapa

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. […] Przez oba Parki przepływa Rzeczka Bogdanka na której w obrębie Parku Sołackiego utworzono sztuczne Stawy. Poza dekoracją zadaniem stawów jest też magazynowanie wody z okolicy. Oczywiście to nie jedyne miejsce na Bogdance gdzie utworzono zbiorniki wodne. Przed Sołaczem mamy na Golęcinie Jezioro Rusałka (również sztuczny zbiornik), są też oczywiście na niej naturalne zbiorniki jak Jezioro Kierskie czy Strzeszyńskie. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.