Pomnik Bitwy Narodów (niem. Völkerschlachtdenkmal) postał w 1813 roku jako upamiętnienie największej bitwy okresu napoleońskiego, która miała miejsce właśnie w okolicach Lipska.

Monumentalny pomnik znajduje się na obrzeżach miasta Lipsk i jest jednym z miejsc jakie trzeba koniecznie zobaczyć.

Lipsk nie znajduje się już w Bawarii a w Saksonii było to jednak ostatnie miasto jakie widziałam na mojej wycieczce (w dalszym ciągu to Niemcy).

Lokalizacja pomnika Bitwy Narodów w Lipsku

Kilka informacji o Lipsku i pomniku

Pomnik Bitwy Narodów
Postać na Pomnik Bitwy Narodów

Moje pierwsze wrażenia jak zobaczyłam Pomnik Bitwy Narodów to – Wow Planeta Sitów z Gwiezdnych Wojen 🙂 . Teraz już wiem z skąd George Lucas czerpał inspiracje. Co do jakości zdjęć to było tam trochę za jasno (dotarliśmy bowiem pod pomnik w godzinach przed południowych – najprawdopodobniej koło 10) spowodowało to, że mój aparat nie dawał rady. Z resztą nie tylko mój.

Widok z Pomnika
Widok z Pomnika

Z pewnością każdy nas o tym pomniku słyszał w aspekcie wojen Napoleońskich. Jednak nie każdy będzie miał okazję go zobaczyć. I ja tak do sprawy na lekcji historii podeszłam tak – fajny, ale nie ma szans bym mogła go zobaczyć. Tego budynku w planach mojej wycieczki nie było. Pomnik jak i wycieczka do Lipska były nowością w programie (dla mnie jak najbardziej na plus).

Ogólnie pomnik sam w sobie jest też muzeum. Niestety ja nie miałam okazji go zwiedzić przeszłam się jedynie obok sztucznego stawu i weszła do środka. Jak by co wnętrze też robi wrażenie.

Galeria zdjęć

Jeśli nadarzy się okazja to chętnie wrócę tam wrócę. Chociaż przydał by mi się lepszy aparat i więcej czasu na zwiedzanie.

Rekomendowane artykuły

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz do bloga wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez administratora strony.